NOCLEGI KASZUBY
W GOŚCIŃCU ZACISZE
W CHMIELNIE

NOCLEGI POKOJE W PENSJONACIE GOŚCIEC ZACISZE W CHMIELNIE  KASZUBACH KASZUBY CHMIELNO

 

Oferujemy noclegi na kaszubach, Kaszuby – Chmielno. Dla Gości z daleka oferujemy przestronne i klimatyzowane pokoje zawierające: łazienkę z prysznicem, łóżko (małżeńskie i pojedyncze), dużą szafę ubraniową, stolik kawowy z krzesłami, stoliki nocne, TV, Radio, bezpłatny internet Wi-Fi. Do dyspozycji Naszych Gości zostawiamy również czajnik bezprzewodowy z filiżankami, mini lodówkę hotelową oraz biblioteczkę, które są dostępne na korytarzu przy pokojach gościnnych. Oferujemy 77 miejsc noclegowych. W pokojach oraz całorocznych komfortowych domkach z trzema sypialniamy i salonem z rogówką i z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym.

Aby uprzyjemnić gościom pobyt, w 2022 roku wybodowano SPA Zewnętrzne składające się z sauny infrared oraz suchej jaki i bali z jacuzzi. Spa znajduje się pod piękną wiatą w otoczeniu zieleni i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Niewątpliwą zaletą Gościńca jest położenie – serce Kaszub, okalający Gościniec las, tworzy nietypowy mikroklimat o walorach uzdrowiskowych, który pozytywnie wpływa na rozwijającą się dziecięcą odporność.

Specjalnie dla maluchów!

Oferty Gościńca Zacisze uwzględniają również potrzeby najmłodszych gości. Pragniemy, aby nasi Goście traktowali to miejsce, jak swój drugi dom i czuli się tu bezpiecznie, beztrosko i komfortowo.

Naszym Gościom udostępniamy za dopłatą łóżeczko dla małego dziecka z pościelą. Istnieje możliwość wypożyczenia dodatkowego kompletu pościeli dla malucha. Każdy pokoju naszego Gościńca na Państwa życzenie możemy wyposażyć w krzesełko do karmienia lub wanienkę do kąpieli. Posiadamy również takie elementy jak nocniczek, oraz plastikowe sztućce, czy naczynia jednorazowe. Dla wymagających rodziców udostępniamy również przewijak i zabezpieczenia do gniazdek elektrycznych!

Gościniec oferuje swym najmłodszym Gościom liczne atrakcje umilające im pobyt, a rodzicom dającym chwilę relaksu, m.in.: plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalniami, atrakcjami do wspinania i wiele innych. Dla zainteresowanych organizujemy również naukę jazdy konnej. Latem polecamy wypożyczenie rowerów ze specjalnymi krzesełkami dla dzieci, a zimą snowtubingów – czyli szalonych śnieżnych dętek. Jeśli pogoda nie dopisze, nic straconego. Dysponujemy wystarczającym miejsce oraz ogromną ilością zabawek, które rozweselą każdą pociechę nawet w deszczowe dni.

W odległości ok. 1km. znajdą Państwo również punkt apteczny i przychodnię zdrowia.

Sauna fińska i Infrared

Sauna fińska i INFRARED to typ sauny 2 w 1. Jest to jedna sauna, z możliwością dwufunkcyjnego wykorzystania, ale nie jednocześnie. W zależności od zamówienia gościa albo będzie możliwość skorzystania z infrared (60 stopni C) albo z fińskiej (suchej, 90 stopni C). Sauna fińska i INFRARED mają zbawienny wpływ na organizm, do ich właściwości należą min. wzmocnienie układu immunologicznego, łagodzenie bólów mięśni i wspomaganie przy odchudzaniu
Oddziaływanie zdrowotne promienników IR (infrared)

 • łagodzi ból w schorzeniach reumatycznych, zwyrodnieniowych czy w przypadku urazów,
 • łagodzi bóle mięśni, szczególnie zalecana po treningu,
 • wspomaga leczenie schorzeń skórnych takich jak: łuszczyca, alotropowe zapalenie skóry, trądzik, egzema, pokrzywka,
 • wspomaga wydalanie z organizmu różnego rodzaju toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii poprzez podniesienie temperatury ciała,
 • wspomaga terapie odchudzające,
 • pomaga w walce z cellulitem poprzez pozbycie się nadwyżek tłuszczu,
 • oczyszcza skórę,
 • zwiększa ukrwienie skóry,
 • pomaga w leczeniu oparzeń, oparzeń słonecznych, ran pooperacyjnych,
 • działa kojąco na drogi oddechowe,
 • pobudza komórki do samo leczenia oraz powoduje wzrost tworzenia nowych komórek tym samym zwiększa sprężystość skóry oraz znacząco redukuje zmarszczki,

Oddziaływanie profilaktyczne promienników:

 • regeneruje siły i energię człowieka,
 • wzmacnia układ immunologiczny,
 • poprawia komfort psychiczny
 • pozytywnie łagodzi stres i zmęczenie,
 • poprawia wygląd skóry na ciele człowieka,
 • opóźnia widoczne efekty starzenia,
 • dodatkowo podczas seansu w połączeniu z muzyką relaksacyjną oraz koloroterapią korzystnie wpływa na samopoczucie użytkownika,
 • może być użytkowana przez osoby z chorobami serca czy układu krążenia.

Historia Gościńca Zacisze w pigułce

Gościniec Zacisze to sukces dwóch myślących podobnie i wspierających się wzajemnie osób – małżeństwa Magdaleny i Marcina Drewa.

Młodzi, będący zaledwie po studiach, bardzo kreatywni właściciele zaczynali realizację inwestycji w 2005 roku. Zainspirowała ich potrzeba posiadania własnego lokum zaraz po ślubie. Początkowo miała być to wyłącznie agroturystyka z pokojami. Posiadali jedynie grunt otrzymany od Rodziców Pana Marcina, pieniądze z prezentów weselnych, wykształcenie i ogromną aspiracje do działania oraz najważniejsze mieli siebie. W 2007 roku w oparciu o kredyt powstała pierwsza część pensjonatu składająca się wyłącznie z pięciu pokoi i sali. Nie przesadzę mówiąc, że Ci młodzi ludzie „porywając” się na tę inwestycję „byli sami przeciwko światu”. Niewiele osób wierzyło w sukces ich pomysłu. Zazwyczaj spotykali się z krytyką. Skrzydłami do realizacji marzeń było ich wzajemne wsparcie w momentach zwątpienia, które czasami się wkradało. Oboje, aby spłacać kredyt pracowali na etatach w Gdańsku, przy jednoczesnym prowadzeniu usług noclegowych w Chmielnie. Wszystkie zarobione pieniądze oraz własną pracę inwestowali w te nieruchomość, która nabierała piękna -budynek i ogród o pow. 2 ha .

Wykorzystując talenty otrzymane od Boga oraz po włożeniu sporego wysiłku nad rozwojem owych talentów Pani Magdalena odniosła zawodowy sukces, uwieńczony zawarciem dwóch umów o dofinansowanie unijne, po uprzednim napisaniu z pomocą siostry Kazimiery 2 skomplikowanych wniosków aplikacyjnych. Zatem w kolejnym etapie rozwoju Zacisza w 2014 roku zostały wykonane dwie inwestycje w oparciu o własne środki oraz o środki z dotacji tj.:
remont istniejącej wówczas części obiektu – między innymi dokonano przekształcenia ogrzewania węglowego na odnawialne źródło energii – gruntowa pompa ciepła, czerpiąca energię z jądra ziemi. Wykonano 6 odwiertów o długości 100 m każdy.
Kolejnym krokiem była rozbudowa pensjonatu o przepiękną salę bankietową aranżowaną przez architekta wnętrz z Gdańska, która do chwili obecnej zachwyca wszystkich gości.

Obiekt oraz ogród napawał dumą Państwa Drewa. Odkryli w nim swoją pasję, która ich relaksowała i sprzyjała poznawaniu ciekawych ludzi, a że są oboje otwarci, to dość szybko nawiązali kontakty z gośćmi z innych części Polski czy świata. Niektóre z przyjaźni trwają po dziś dzień. Zainteresowanym gościom opowiadali o kulturze i zwyczajach panujących na Kaszubach a otrzymywali w zamian ciekawostki kulturowe z innych regionów Polski.
Nadszedł czas pandemii w Polsce w marcu 2020 r. Ten okres był dla nich trudny. Borykali się z wieloma problemami nie tylko natury finansowej. Stanęli przed wieloma dylematami. Za wszelką cenę starali się utrzymać miejsca pracy dla wszystkich pracowników. Mimo zamkniętych drzwi do obiektu, to należy podkreślić, że z żadnym członkiem zespołu nie rozwiązali ani umów o pracę ani nie zmniejszyli im etatów. Wiedzieli, że za ich własnym sukcesem kryje się lojalność i pracowitość ich Zespołu, którego nie mogą zawieść. Sprostali zadaniu i udowodnili, że Zacisze to nie tylko nieruchomość, że efektywność i ciepło tego miejsca tworzą ludzie. Zespół pracowników wraz z nimi tworzy prawdziwą rodzinę zawodową, gdzie wszyscy mogą na sobie polegać w trudnych chwilach.

Kolejny wielki krok – po upływie kilku lat od wybudowania sali bankietowej właściciele Zacisza zaczęli borykać się z problemem braku miejsc noclegowych dla wszystkich gości uczestniczących w zorganizowanych kompleksowo uroczystościach np. weselnych czy jubileuszowych. Wobec faktu, iż wprowadzone restrykcje Covidowe w 2020r. zmusiły ich do zamknięcia obiektu mieli sporo czasu na stawienie czoła tym problemom i znalezienie właściwego rozwiązania. Skutecznym stał się dopiero drugi wniosek aplikacyjny, kończący się zawarciem umowy o dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł na rozwój działalności turystycznej i stworzenie nowych miejsc pracy, w wyniku którego po dołożeniu środków własnych zbudowano na tym terenie 3 domków. Taka ilość nie rozwiązywała problemu braku miejsc noclegowych więc zaryzykowali kolejnym kredytem i zbudowali 3 kolejne domki, co pomogło w całości pokonać te trudność.
Efektem tych działań możecie podziwiać w 6 całorocznych ekskluzywnych domkach również ogrzewanych odnawialnym źródłem energii. Państwo Drewa zaplanowali każdą z powierzchni skrupulatnie. Wyposażyli domki w sprzęt i urządzenia wysokiej jakości, aby goście mogli przebywać w komfortowych warunkach i pięknej aurze. Takich domków to nie jeden hotel 4 gwiazdkowy mógłby im pozazdrościć. Z pewnością wrażenie robi na wielu gościach kolorystyka i aranżacja domków. Ten wkład gustownej pracy zawdzięczamy Pani Justynie (siostrze Pani Magdaleny), która w ramach rodzinnej pomocy sprawiła, że pobyt w każdym z domków jest niezapomniany.

W połowie 2021r. Niwelując skutki pandemii, dostosowali obiekt do potrzeb gości w związku z pandemią Covidową, w tym zwiększono sterylizację pomieszczeń, zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa gości. Wykonano remont części noclegowej budynku i sali m.in. wymieniono w pokojach wykładziny na panele podłogowe oraz dokonano wymiany kabin prysznicowych oraz zakupiono nowe wyposażenie.
Wraz z inwestycjami wzrosło zapotrzebowanie na energię elektryczną więc zdecydowali się na instalację fotowoltaiczną o mocy 40 kWp.

Aby uprzyjemnić gościom całoroczny pobyt zarówno w domkach jak i pokojach oraz przeciwdziałając sezonowości działalności turystycznej w 2022 roku wybudowano zewnętrzne spa składające się z sauny infrared oraz suchej, jak i balii z jacuzzi oraz balii do schładzania. Spa znajduje się pod piękną wiatą w otoczeniu zieleni i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Natomiast w 2023 dbając o komfort gości wprowadzono nowoczesny system rezerwacji bezobsługowej oraz wykonano system wentylacji mechanicznej pokoi (rekuperację). Dobudowano również do pierwotnej części budynku zachwycający ogród zimowy, w którym goście mogą się relaksować wśród zieleni, siedząc w komfortowej sofie z książką przy blasku świec i lampce wina.

Jak myślicie czy to koniec historii rozwoju nieruchomości Państwa Drewa? Czy spoczną na laurach i zatrzymają się nad zachwytem swoich osiągnięć? Czy może ich jeszcze coś zainspiruje i podejmą kolejne wyzwania? Jeżeli tak, to co to będzie??

Jedno jest pewne Państwo Magdalena i Marcin bez wątpienia zostawili w Gościńcu Zacisze część siebie, swoje serce. Kochani goście możecie przekonać się o tym na własne oczy.

Zachęcamy do osobistego odwiedzania nas w Chmielnie na Kaszubach, Wasze odwiedziny przyniosą nam radość zgodnie z kaszubską maksymą „Gość w dom, Bóg w dom”. Zapraszamy.

 

Ciekawostka

Zapewne zaskoczy was ciekawostka dotycząca ogrodu. A mianowicie, gdy właściciele otrzymali grunt, na którym położony jest Gościniec Zacisze, to na całym terenie próżno było szukać ozdobnej roślinności. Wówczas na części terenu dokonywano kruszenia gruzu, a pozostały grunt był nieużytkiem. Wyobraźcie sobie jaką drogę musieli przejść właściciele Zacisza, aby uczynić ten ogród tak pięknym jakim jest dzisiaj. Nie można przejść obojętnie wobec faktu, iż pierwszą i zarazem najtrudniejszą część ogrodu wykonali sami przy pomocy rodziny i przyjaciół. W tym właśnie czasie zakorzeniła się ich miłość do Gościńca Zacisze oraz prawdziwe ludzkie przyjaźnie, które trwają po dziś dzień. Ich ciężka praca, poświęcenie oraz ambicja przyniosły niesamowite efekty. O czy możecie przekonać się sami. Serdecznie zapraszamy.

zapytaj o termin
wypełnij formularz
skontakujemy się z tobą

FORMULARZ KONTAKTOWY

12 + 2 =

GOŚCINIEC ZACISZE

MAGDALENA DREWA

ul. Garncarska 36

83-333 Chmielno Poland

N: 54,32644 E: 18,10104

Kaszuby | na Kaszubach 

Bank account number

Bank Millennium SA:

10 1160 2202 0000 0004 5094 1111

IBAN: PL 10 1160 2202 0000 0004 5094 1111

SWIWT:BIGBPLPW 10 1160 2202 0000 0002 6562 4448